Choral Evensong in sfeer van Allerheiligen en Allerzielen

  • 49 weergaven

Details

Zaterdag 1 november 2025 van 16:00 tot 16:45 uur

Afgelopen

Stevenskerk

Sint Stevenskerkhof, Nijmegen, Nederland

Op zaterdagmiddag 1 november zingt Capella Cumerana om 16.00 uur weer een Choral Evensong in de Stevenskerk van Nijmegen. Capella Cumerana staat onder leiding van Daniel Rouwkema en wordt begeleid op het orgel door Berry van Berkum. 

‘Allerheiligen’ en ‘Allerzielen’ zijn dagen waarop we onze geliefden en heiligen herdenken. In de (kerk)muziek heeft dit de meest mooie en indrukwekkende muziek opgeleverd. Capella Cumerana opent de middag met een motet van Charles Villiers Stanford (1852-1924); ‘Justorum animae in manu Dei sunt’, een plechtig misgezang voor de dag van ‘Allerheiligen’. 

Vaste liturgische zangen in de Evensong zijn de ‘Preces and Responses’; dit keer op muziek van Humphrey Clucas (*1941). Hij componeerde deze in 1964 voor het koor van King’s College in Cambridge. Joseph Barnby (1838-1896) was al op zijn 12e organist en (koor)dirigent. Hij schreef de muziek (‘Anglicaanse chant’) voor Psalm 24, waarin opgeroepen wordt tot zuiverheid en trouw. Het ‘Magnificat’ en het ‘Nunc Dimittis’ (ook vaste onderdelen van de liturgie) zijn van de hand van Orlando Gibbons (1583-1625). Koormuziek uit de Gouden Eeuw van de Engelse muziek. ‘O How Glorious is the Kingdom’: een majestueuze antifoon voor het feest van ‘Allerheiligen’ van Basil Harwood (1859-1949). De tekst verwijst naar alle heiligen die zich in Christus verheugen en gekleed in het wit het Lam volgen.

Kom luisteren en wees welkom in de Stevenskerk. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze bijzondere middag bij te wonen. De toegang is vrij, een vrijwillige bijdrage (ook met pin) wordt zeer op prijs gesteld. Voor meer informatie kunt u terecht op www.capellacumerana.nl. 

Reacties

Over de organisator

Over de organisator
Medewerker Stip Oost. Zanger verbonden met de Stevenskerk. Beeldhouwer met hout.... Lees meer